با این ترفندهای آرایشی جوان تر دیده شوید

با این ترفندهای آرایشی جوان تر دیده شوید

ترفندهای آرایشی – میکاپ و آرایش صورت می تواند تاثیر معجزه آسایی روی صورت بگذارد به طوری که شما چند سال جوان تر و یا چند سال پیرتر دیده شوید. اشتباهات رایجی که در بسیاری از میکاپ ها انجام می شود، باعث می شود که شما بیش از سن واقعی خود به نظر برسید. با ما همراه باشید تا در این مطلب به شما ترفندهایی آموزش دهیم تا بعد از آرایش صورت جوان تر دیده شوید.

ترفندهای آرایشی که شما را جوان تر می کند

انتخاب مناسب رنگ مناسب برای خط چشم، رنگ ابرو، استفاده مناسب از پرایمرها و کانسیلرها می تواند تاثیر بسیار زیادی روی ظاهر و زیبایی شما داشته باشد. مهم ترین این ترفندها شامل موارد زیر می باشد

از کانسیلر برای زیر چشم استفاده کنید

گودی و چروک زیر چشم یکی از مهم ترین مواردی است که می تواند چهره شما را رنگ پریده و سن شما را بیش از مقدار واقعی نشان دهد. برای جوان تر شدن خود پس از آرایش می توانید قبل از استفاده از پنکک چروک ها و تیرگی زیر چشمان را با استفاده از کانسیلر رنگ مناسب بپوشانید.

از ریمل برای مژه پایین کم تر استفاده کنید

استفاده بیش از حد ریمل برای مژه های پایین باعث می شود که چشم ها حالت خسته پیدا کرده و توجه به زیر چشم بیشتر شود. این مساله باعث می شود که در صورت وجود چروک های اطراف و زیر چشم، این چروک ها بیش از پیش دیده شوند.

 از کرم پودر مناسب و به اندازه کافی استفاده کنید

درست است که کرم پودر می تواند کک ها، چروک ها و جوش های صورت شما را تا حد بسیار زیادی بپوشاند، اما استفاده خارج از حد متعارف این وسیله آرایشی باعث پوست صورت پیر نشان داده شده و طراوتی نداشته باشد. اگر پوست شما چرب است می توانید از کرم پودرهای پودری و اگر پوست شما خشک است، از انواع کرمی استفاده کنید.

قبل از استفاده از سایه چشم از کرم های مرطوب کننده و کانسیلر استفاده کنید

پوست اطراف چشم معمولا خشک بوده و استفاده از سایه می تواند خطوط و خشکی آن را بیشتر نمایان کند. حتما قبل از استفاده از سایه، اطراف چشم را با کرم های مرطوب کننده نرم کنید. می توانید از پرایمر و کانسیلر نیز قبل از سایه زدن برای یک پارچه کردن پوست اطراف چشم استفاده کنید.

کرم پودر مناسب
کرم پودر مناسب

از رژ لب های روشن استفاده کنید

در صورتی که قصد دارید آرایش صورتتان، سن شما را کم تر نشان دهد، دور رنگ های تیره برای رژ لب را خط بزنید. رنگ های تیره مانند جگری یا قهوه ای می تواند سن شما را تا چند سال بیشتر نشان دهد. رنگ های روشن علاوه بر کاهش سن، لب های شما را بزرگ تر نشان می دهد.

از مدادهای رنگ روشن برای پلک پایین استفاده کنید

یکی از روش های میکاپ اشتباه چشم آن است در پلک پایین همانند پلک بالا از مداد و خط چشم، مشکی و یا تیره استفاده می کنند. استفاده از این روش باعث می شود که چشمان شما کوچک تر به نظر رسیده و صورتتان خسته تر شود. بهتر است از یک ریمل ساده یا مدادهای رنگ روشن برای پلک پایین چشمانتان استفاده کنید.

مدادهای رنگ روشن
مدادهای رنگ روشن

ابروهایتان را بیش از مقدار طبیعی پهن نکنید

ترفندهای آرایشی – درست است که ابروهای پهن می تواند صورت شما را زیبا و جذاب نشان دهد، اما به این نکته توجه داشته باشید که این مساله در صورتی است که با ابروهای خودتان اختلافی نداشته باشد. اگر در حالت طبیعی ابروهای خودتان نازک است، پهن کردن بیش از حد ابروها سن شما را بالا خواهد برد.

از خط لب های محو و کم رنگ استفاده کنید

یکی دیگر از اشتباهات رایج در آرایش استفاده از خط لب هایی پهن با رنگی بسیار تیره تر از رنگ رژ لب است. این کار باعث می شود که میکاپ شما از حالت طبیعی خود خارج شده و سن شما بالاتر برود. استفاده از خط لب در آرایش بسیار لازم و ضروری است اما حتما از یک خط لب محو و مناسب با رژ لب استفاده کنید.

از هایلات یا مش سوزنی استفاده کنید

استفاده از مش های پهن می تواند سن شما را بالا ببرد. علاوه بر این مساله، مش انجام این نوع مش کاری است که تنها در سالن های قدیمی انجام می شود! شما در هر سنی که باشید می توانید از هایلایت های زیبا و خوش رنگ استفاده کرده و سن خودتان را چند سال پایین تر آورید.

هایلات
هایلات

از رژ گونه های محو و کم رنگ استفاده کنید

برای آنکه آرایش صورت، چهره شما را جوان تر نشان دهد، رژ گونه های محو و کم رنگ هلویی و صورتی را جایگزین رژ گونه های تیره کنید. رنگ تیره در هر بخش از صورت نشاط و جوانی را از آن گرفته و سن را بالاتر می برد.

از مداد ابرو با رنگ متوسط استفاده کنید

در کنار استفاده از رنگ های روشن برای لب و گونه، از مدادهای ابرو با رنگ متوسط استفاده کنید. رنگ ابرو تیره باعث می شود که صورت شما عبوس و گرفته به نظر برسد. رنگ بسیار روشن نیز شاید برای خانم هایی با سن بالای ۴۰ سال انتخاب مناسبی نباشد. انتخاب یک مداد ابرو با رنگ متوسط می تواند به چهره شما جوانی و نشاط ببخشد.

ترفندهای آرایشی //

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

14 − 7 =